Ashtanga pro začátečníky

úvod do ashtanga vinjása jógy 

 kurz 4 lekcí
sobota 7. 1. - 28. 1. 2023   9:00-10:30


Vyzkoušel jsem mnoho stylů jógy, ale nic mi nikdy nedalo takovou soustředěnost, energii a vnitřní rovnováhu, jako když cvičím ashtanga jógu. David F. Swensen - manažer a filantrop 

Kurz je určen úplným jógovým začátečníkům i těm, kteří již se s jógou setkali a chtějí se seznámit se systémem ashtanga jógy. Všem, kteří chtějí začít cvičit pravidelně, zlepšit svůj fyzický stav, zbavit se stresu, ukotvit se v životě.

Vysvětlíme si, co pojem ashtanga vlastně znamená a jaké jsou pilíře tohoto systému. Proč se praktikují stále stejné sestavy pozic, jaké benefity to přináší. Naučíme se pozdravy slunce, kterými každá série ashtanga jógy začíná a několik základních pozic. Po absolvování 4 lekcí kurzu byste měli mít dostatek znalostí k tomu, abyste byli schopní docházet pravidelně na ranní či večerní mysore lekce a svoji jógovou praxi dále rozvíjet a upevňovat. 

Ashtangu - ač se jedná o dynamický styl jógy, může praktikovat každý. Je jedno, kolik je Vám let, jaká je Vaše váha, jak flexibilní jste. Všechny pozice lze přizpůsobit Vašim aktuálním možnostem. Důležité je Vaše odhodlání a disciplína.

Pokud cvičíme pravidelně, jóga nás nutí zamyslet se nad našimi hodnotami, nutí nás přemýšlet nad tím, kdo jsme, jak vidíme sami sebe, svojí identitu a jak si myslíme, že nás vnímá okolí. Vyvolá v nás vnitřní změnu, která vede k transformaci. Fyzické pozice (ásany) způsobují vedlejší účinek: čištění těla od toxinů, zbavení se přebytečného tuku, vyléčení nemocí a uzdravení starých zranění. Avšak opravdový význam jógy leží ve schopnosti lépe vnímat sám sebe skrze fyzickou praxi, což nám pomáhá k osvobození našeho vědomí od starých, navyklých způsobů myšlení, žití a chování (samskara).

CENA KURZU: 1200,- Kč

LEKTOR: Andrea Brabcová

Jako bonus máte ke kurzu 50% slevu na všechny mysore lekce - platí během trvání kurzu a měsíc po jeho skončení. Vřele doporučujeme na mysore lekce v průběhu kurzu docházet alespoň 1x týdně. 

​Kurz se otevře při minimálním počtu 5 přihlášených. 

Platba kurzovného a storno podmínky:

Kurz je určen pro uzavřenou skupinu. Vaše přihláška je závazná a místo máte zajištěno po zaplacení kurzovného. Číslo účtu pro platbu kurzovného: 670100-2208500521/6210. Kurzovné je nevratné. 

Pro platbu můžete využít QR kód: