Ashtanga pro začátečníky 

 kurz 8 lekcí
úterý 12. 4. - 31. 5. 2022   16:45-18:15

Ashtanga jóga je propracovaný systém propojující fyzickou praxi ásán s dechem za účelem dosažení čistícího a meditativního účinku. Jedná se o ucelenou sestavu pozic a technik, jejíž pravidelnou praxí dochází k očistě těla, mysli i nervového systému. Postupně tak dochází k tzv. transformaci jógou - tzn. odstranění fyzických i energetických bloků a uzdravování těla i mysli. Ač se ashtanga často popisuje jako "fyzicky náročná jóga pro atletické jedince", může ji praktikovat každý, bez ohledu na věk a předchozí zkušenosti s jógou. Důležité je rozhodnutí s odhodlání ke změně.

Tradiční způsob, jakým se ashtanga praktikuje (mysore lekce), umožňuje každému "svoji" jógovou praxi přizpůsobit aktuálním možnostem a potřebám. Všechny pozice (ásány) lze modifikovat, pokud Vám zranění, věk či fyzické možnosti neumožňují jejich plnou verzi. 

Kurz ashtangy pro začátečníky je určen pro všechny, kteří se chtějí józe věnovat pravidelně a učinit z ní součást svého života. Cílem kurzu je vysvětlit účastníkům systém a pilíře ashtangy a naučit je několik základních pozic první série. Naučíme se správně dýchat a dotkneme se zlehka i jógové filozofie. 

Po absolvování kurzu budou mít účastníci základ, který na kterém budou moci stavět a rozvíjet další jógovou praxi, budou schopni praktikovat samostatně (ať už doma či na mysore lekcích v Shale). 

Každý účastník kurzu dostane sestavu tzv. Denního minima s vyobrazením pozic, které se budeme během kurzu učit. Během trvání kurzu mají navíc jeho účastníci možnost zdarma docházet na ranní i večerní mysore lekce, sestavu si tak rychleji osvojit a vybudovat si (pod dohledem lektora) návyk pravidelné samostatné jógové praxe. 

CENA: 2000,- Kč (8 lekcí + volný vstup na všechny mysore lekce v Shale po dobu trvání kurzu)

TERMÍN: úterý 12. 4. - 31. 5. 2022     17:00-18:15

Lektor: Andrea Brabcová

Platba kurzovného a storno podmínky:

Kurz je určen pro uzavřenou skupinu. Vaše přihláška je závazná a místo máte zajištěno po zaplacení kurzovného. Číslo účtu pro platbu kurzovného: 670100-2208500521/6210. Kurzovné je nevratné.