Ashtanga pro začátečníky

 kurz 5 lekcí


Kurz ashtangy je určen úplným jógovým začátečníkům i těm, kteří již se s jógou setkali a chtějí se seznámit se systémem ashtanga jógy. Všem, kteří chtějí začít cvičit pravidelně, zlepšit svůj fyzický stav, zbavit se stresu, ukotvit se v životě.

Vysvětlíme si, co pojem ashtanga vlastně znamená a jaké jsou pilíře tohoto systému. Proč se praktikují stále stejné sestavy pozic, jaké benefity to přináší. Naučíme se pozdravy slunce, kterými každá série ashtanga jógy začíná a několik základních pozic. Po absolvování kurzu byste měli mít dostatek znalostí k tomu, abyste byli schopní praktikovat doma, docházet pravidelně na mysore lekce a svoji jógovou praxi dále rozvíjet a upevňovat. 

Ashtanga je ucelený koncept dynamické formy jógy, který pomocí propojení pohybu s dechem vede k očistě těla i mysli. Lidé na celém světě praktikují stejnou sestavu pozic, vždy upravenou možnostem a potřebám daného člověka. Přes tuto dynamiku je to cesta pro každého, kdo si chce ponechat či získat kontakt sám se sebou, se svojí vnitřní moudrostí. Více o ashtanze ZDE.

Často panuje mylná představa, že je ashtanga jen pro silné, zdravé a mladé jedince. Není to pravda. Je jedno, kolik je Vám let, jaká je Vaše váha, jak flexibilní jste. Všechny pozice lze přizpůsobit Vašim aktuálním možnostem. Důležité je Vaše odhodlání a disciplína, protože kurzem pro začátečníky Vaše jógová cesta teprve začíná.

Kurzy ashtangy pro začátečníky se v Shale konají pravidelně. Tento kurz povede Andrea Brabcová. 

Andrea v Shale učí mysore i vedené lekce ashtangy, vinjásy a jin jógy. Ashtangu praktikuje již několik let a považuje ji za svojí hlavní praxi. Absolvovala 200 hodinový učitelský kurz ashtangy s Pavlem Hubem, Underground Yoga School s Daliborem Štědroňským, Víkendový kurz ashtangy s Láďou Pokorným. Za svojí hlavní učitelku v současné době považuje Denisu Sengerovou ze Shala Prague. 

"Moje praxe ashtangy je jemná a velmi často modifikovaná. Nejsem od přírody ani extrémně flexibilní, ani neoplývám obrovskou silou. Sama jsem si prošla různými zraněními a fyzickými omezeními a vím, že přes bolest dlouhodobě cvičit nelze. Ale taky vím, že pravidelnou a přiměřenou praxí se lze bolesti zbavit, nebo ji alespoň zmírnit. Jako bonus pak příjde ohebnější, silnější, štíhlejší tělo a klidnější hlava. A opravdu si myslím, že ashtangu může dělat každý. Jen si musí uvědomit, že všechno nejde hned a samo a přijmout fakt, že něco možná nepůjde nikdy. Zbavit se představy, jak by jeho praxe měla vypadat. A hlavně překonat lenost."


TERMÍN

Pondělí 17:00-18:15 

15.5. / 22.5. / 29. 5. / 5. 6. / 12. 6.

CENA: 1500,- Kč

včetně materiálů k samostatné praxi. 

Protože Vás chceme podpořit ve Vaší praxi, máte v ceně kurzu jednu ranní či večerní mysore lekci zdarma (po dobu trvání kurzu). Rozvrh lekcí najdete ZDE.

Počet účastníků: min. 5, max. 10

Kurz lze platit i kredity z Vašeho účtu v rezervačním systému Shaly. Cena = 1650 kreditů. K platbě můžete využít pouze kredity, které jsou v době konání kurzu platné!!!

Případné dotazy ohledně kurzu pište na shalaplzen@gmail.com nebo volejte 730805420.

Vaše přihláška je závazná a místo v kurzu rezervované až po uhrazení kurzovného. 

Platba kurzovného: 670100-2208500521/6210

QR kód pro rychlou platbu: