Ashtanga pro začátečníky

 4týdenní víkendový minikurz


Víkendový minikurz ashtangy je určen úplným jógovým začátečníkům i těm, kteří již se s jógou setkali a chtějí se seznámit se systémem ashtanga jógy. Všem, kteří chtějí začít cvičit pravidelně, zlepšit svůj fyzický stav, zbavit se stresu, ukotvit se v životě.

Vysvětlíme si, co pojem ashtanga vlastně znamená a jaké jsou pilíře tohoto systému. Proč se praktikují stále stejné sestavy pozic, jaké benefity to přináší. Naučíme se pozdravy slunce, kterými každá série ashtanga jógy začíná a několik základních pozic. Po absolvování 4 lekcí kurzu byste měli mít dostatek znalostí k tomu, abyste byli schopní docházet pravidelně na ranní či večerní mysore lekce a svoji jógovou praxi dále rozvíjet a upevňovat. 

Ashtangu - ač se jedná o dynamický styl jógy, může praktikovat každý. Je jedno, kolik je Vám let, jaká je Vaše váha, jak flexibilní jste. Všechny pozice lze přizpůsobit Vašim aktuálním možnostem. Důležité je Vaše odhodlání a disciplína. Ashtanga je ucelený koncept dynamické formy jógy, který pomocí propojení pohybu s dechem vede k očistě těla i mysli. Lidé na celém světě praktikují stejnou sestavu pozic, vždy upravenou možnostem a potřebám daného člověka. Přes tuto dynamiku je to cesta pro každého, kdo si chce ponechat či získat kontakt sám se sebou, se svojí vnitřní moudrostí.

Víkendový minikurz ashtangy proběhl už v lednu a protože měl opravdu pozitivní ohlas, rozhodli jsme se v tomto formátu pokračovat. Další víkendový kurz povede tentokrát Petra Kastnerová. Petra je nadšená, zapálená aštangistka. Praktikuje už druhou sérii áštanga jógy s různými učiteli - aktuálně především se skvělou českou učitelkou Petrou Visser a online s Adamem Keenem. Kromě ashtangy se věnuje vinjáse, kterou praktikuje především s Cathy Madeo, u níž v loňském roce absolvovala 200 hodinový učitelský kurz a letos pokračuje dalším 300 hodinovým učitelským kurzem. V Shale Petra učí především ranní mysore lekce, kurzy ashtangy pro začátečníky a pokročilé a čas od času má speciální tématické lekce. Věřte, má Vám co předat - ať již jógu praktikujete a chcete zkusit aštangu, nebo jste úplní jógoví začátečníci.

TERMÍNY

sobota 11. 3. 2023, neděle 19. 3., sobota 25. 3., neděle 2. 4. 2023 vždy v čase  9:00-10:30

CENA: 1200,- Kč

včetně materiálů k samostatné praxi. Po dobu kurzu mají účastníci kurzu možnost docházet na ranní i večerní mysore praxe s 50% slevou. 

Počet účastníků: min. 5, max. 10

Případné dotazy ohledně kurzu směřujte přímo na lektorku Petru: petra.kastnerova@gmail.com

Vaše přihláška je závazná a místo v kurzu rezervované až po uhrazení kurzovného. 

Platba kurzovného: 670100-2208500521/6210

QR kód pro rychlou platbu: