Kurzy vedené ashtangy

pondělí 17:00 nebo čtvrtek 6:30

Ashtanga jóga se tradičně praktikuje na tzv. mysore lekcích. To znamená, že sestavu ashtanga jógy praktikuje každý samostatně, ve svém tempu a tak, jak aktuálně zvládá. Učitel na těchto lekcích nepředcvičuje, lekci slovně nevede - pouze na začátku zazpívá úvodní mantru a pak se věnuje každému individuálně. Tomu, kdo potřebuje modifikaci, poradí, jak si pozici upravit, tak aby pro něj byla bezpečná. Toho, kdo již praktikuje sérii delší dobu, postupně učí nové, složitější pozice. Tak je možné, aby se na mysore lekcích sešli začátečníci i pokročilí a praktikovali společně. Úloha učitele je poradit, motivovat a posouvat Vás ve Vaší praxi dál.

Tenhle způsob praxe jógy je však pro většinu začínajících velmi neobvyklý a mysore lekcím se vyhýbají. Nejčastějším argumentem je - nepamatuji si sestavu, nevím, co mám cvičit.

Proto jsme zařadili do rozvrhu ranní kurz vedené ashtangy pro začátečníky, díky kterému byste si měli být schopni základní sestavu ashtangy zapamatovat. Získat jistotu pro to, abyste byli schopní postupně přejít k praxi mysore stylem.

Čtvrtek: 6:30-7:30 s Andreou Brabcovou - 10 lekcí za 1800,- Kč

Pro ukotvení se v jógové praxi vřele doporučujeme kombinaci kurzu s docházkou na mysore lekce - alespoň 1x týdně. Mysore lekce jsou aktuálně v pondělí, středu a pátek od 6:30 nebo v pátek večer od 18:30. Abychom Vás na Vaší jógové cestě podpořili, na všechny mysore lekce máte po dobu kurzu 50% slevu.

Pokud jste naprostí jógoví začátečníci, doporučujeme Vám zvážit také účast na 4týdenním kurzu ashtangy pro začátečníky, který je naplánován na leden 2023.