Únorové novinky z Yoga Shala Plzeň

25.02.2022

Milí příznivci jógy!

Je to k nevíře, ale zdá se, že po dvou letech, kdy byla celá společnost ovládaná Covidem, karanténou, očkováním, omezeními a rozvolňováními, to máme konečně za sebou. A můžeme se postupně vracet ke svým životům a zvykům.

Mnozí z Vás u jógy vydrželi i během pandemie, pro mnohé (a je to pochopitelné) byly poslední dva roky ve znamení ztráty motivace, odhodlání a možná i disciplíny. Ta nejistota, jestli je něco povolené nebo zakázané, jestli jsem v ohrožení nebo nejsem, to věčné ano nebo ne je unavující a demotivující.

V Shale na Vás na jaře čeká pár akcí, které Vám - jak doufáme - návrat k józe usnadní.

1) 2 kurzy pro začátečníky.

První bude začínat v pondělí 14.3., druhý v úterý 12.4. Oba jsou určeny jak pro úplné začátečníky, tak i pro ty, co začínají opakovaně...

Více informací ZDE.

2) Dva workshopy s Láďou Pokorným.

Vloni a letos již nějaké workshopy s Láďou proběhly. Další nás čekají v sobotu 5.3. a nově přidaný termín je sobota 30.4. Zúčastnit se můžete, i pokud jste nebyli na předchozích workshopech. Láďa umí skvěle (a navíc vtipně) vysvětlit jak ásany, tak filozofii a další jógové techniky (pránájáma, očistné techniky). Vždycky je to zábavné, poučné a motivující. Láďa je jeden z nejznámějších učitelů ashtangy u nás, tak využijte příležitosti, že za námi přijede do Plzně. Více informací ZDE.

(Účastníci předchozích workshopů mají na přidaný termín 30.4. slevu 10%).

3) Ashtangový retreat = prodloužený víkend s ashtangou.

Tentokrát na začátku května kousek od Domažlic. Retreaty jsou příležitostí, jak rozvinout svoji praxi, stát se součástí komunity i ideální možností, jak s jógou začít (znovu začít). Program bude sestaven tak, aby vyhovoval jak pokročilejším praktikantům, tak začátečníkům.

Odkaz na bližší informace ZDE.

4) Ranní a večerní mysore lekce

Pravidelnost je základ úspěchu. Večerní mysore lekce už jsou ukotvené, rána zatím byla nejistá. Chceme Vám dát možnost praktikovat ashtangu pravidelně, proto od příštího týdne budou ranní lekce vždy v pondělí a středu od 6:30. Přijít můžete i později, pokud potřebujete dříve, Shala bude otevřená od 6:15. Konec nejpozději v 8:30. Ranní praxe zatím bez asistence, večerní lekce asistované. Sobotní rána budou opět od 8:30.

5) Rozvrh od 1.3.

Některé lekce jsou naplněné uspokojivě, některé dlouhodobě poloprázdné. Jedná se o pondělní a úterní lekce od 17:00 hodin. Ty budou postupně nahrazeny kurzy pro začátečníky. Do rozvrhu od dubna přibude jedna lekce Iyengar jógy (středa 17:00).

6) Minimální počet účastníků na lekci.

Nechceme Vás demotivovat rušením lekcí, na které jste se přihlásili. Proto snižujeme u otevřených minimální počet přihlášených na 2. Přihlašovat se můžete kdykoli i těsně před lekcí. Nicméně pokud nebudou 2 hodiny předem minimálně 2 přihlášení, lekce bude zrušena.

Budeme se na Vás těšit na podložkách!