Zimní ashtangový Mračov

Pátek 26.1. - neděle 28. 1. 2024

Leden bývá jako nový začátek. Nový podnět začít, začít znova, začít lépe. Ať už to pro Vás znamená cokoli. Tak to odstartujme společně. Pojeďte s námi v lednu do Mračova - ponořit se do ashtangy, do sebe a možná i do sněhu... 

V Mračově jsme strávili už několik víkendů a jeden prodloužený ashtangový retreat. Je tam krásně v každé roční době. 

Je to doslova "Místo s duší. Místo, kde nic není, ale najdete tam vše". Tento slogan má farma na svých webových stránkách a naprosto tohle místo vystihuje. Najdete tu na jedné straně téměř absolutní samotu a klid, v okolí jen lesy a louky, pasoucí se ovce a koně - a na druhé straně komfort, styl a vše, co potřebujete nebo chcete, abyste se cítili pohodlně a svůj drahocenný volný čas si prostě užili. A to všechno zhruba hodinu cesty od Plzně.

Pobyty v Mračově jsou opravdu komorní - bývá nás celkem maximálně 10. To zajistí přátelskou, téměř rodinnou atmosféru bez tvorby skupinek, jak to často na podobných akcích bývá. Pokud nemáte s kým jet, nemusíte se bát, že si budete připadat sami. Většinu času trávíme společně - na druhou stranu je ale vždy možnost najít si ústraní, pokud to zrovna budete potřebovat.

K dispozici máme mít luxusní, 184 m2 velký apartmán se dvěma dvoulůžkovými pokoji a podkrovím pro 3 osoby. V apartmánu jsou 3 krásné, prostorné koupelny, plně vybavená kuchyň a v přízemí velká světlá hala, ve které budeme cvičit, jíst a společně trávit čas.

Celý víkend se ponese v duchu ashtanga jógy. Skutečně "ashtanga immersion". Ashtangu budeme praktikovat, budeme o ní mluvit. Řekneme si o věcech, které na normálních lekcích neprobíráme. Na některá témata se podíváme do hloubky. 

Program bude přizpůsobený jak pro začátečníky, tak pro ty, co již ashtangu praktikují. Účastníků je maximálně 8 a jsme na Vás 2, takže máme možnost se Vám věnovat opravdu intenzivně.

Pokročilí praktikanti mají možnost se ve své jógové praxi posunout dál (a nemusí to nutně znamenat zvládnutí náročnějších pozic). 

Jsi začátečník? Buď vítán! Intenzivní víkendová praxe může být skvělý způsob, jak začít. Často potřebujeme tzv. hodit do vody, abychom začali plavat. 


PROGRAM:

Víkend je krátký a uteče jako voda. Abychom si ho co nejvíce užili, rádi bychom začali v pátek brzo - již ca. v 16.00. Přijíždět můžete už kolem 15 hodiny. Pokud to bude alespoň trochu možné, zkuste si to zařídit. 

PÁTEK: 

16:00   Vedená první série ashtangy - zkrácená po navasanu. Pranajama, meditace. 

17:30   Sauna / procházka / volný program

19:00   Večeře

Po večeři volný program, případně vedená meditace. 


SOBOTA:

7:00   Krátká procházka

7:30   Mysore, pranajama, meditace

10:00   brunch

11:00   volný program

15:00 odpolední program zahrnuje teoretickou a praktickou část. V teoretické části si povíme něco  z historie a filozofie jógy, v praktické části Vás čeká technický workshop. Detailněji se budeme věnovat tématům bandhám (tzv.  zámkům), jejich významu pro praxi a jejich nácvik. 

17:30   relax v sauně / procházka / volný program

19:00   večeře

Po večeři volný program, případně vedená meditace. 


NEDĚLE:

7:00 Krátká procházka

7:30 Mysore, pranajama, meditace

10:00 brunch

Sdílení, dotazy, nejasnosti. 

Zakončení víkendu předpokládáme kolem 12:00 hodiny. 

Časový harmonogram se může lehce změnit. Podrobný program může být upraven podle složení skupiny. Kdykoli mimo hlavní program máte možnost  konzultací a dotazů, začátečníci mohou tento čas využít k individuální výuce základů. 


LEKTORKY:

Budeme na Vás budeme dvě - Andrea s Petrou. Každá jsme jiná, máme jiné tělo a jiné schopnosti. Spojuje nás však láska k józe a všem jejím aspektům a dohromady tvoříme tým, který se vzájemně skvěle doplňuje a podporuje. Obě se józe a ashtanze věnujeme již několik let a inspiraci čerpáme od různých učitelů (Petra Visser, Manju Jois, Denisa Sengerová, Adam Keen, Gregor Maehle...).

STRAVA:

Vydatná domácí plná penze - budeme mít s sebou kuchařku nebo kuchaře, jejichž kvalita je prověřena z předchozích akcí. Pozdní snídaně je formou pestrého brunche, odpoledne je vždy připravena polévka nebo něco sladkého ke kávě a hlavním jídlem dne je večeře. Opravdu se nemusíte bát, že budete mít hlad. Pokud máte nějaká dietetická omezení, naši kuchaři si s tím určitě poradí. Kromě rozcvičeného těla budete mít plná břicha a možná si přivezete domů i nějakou inspiraci :-)

RELAXACE A VOLNÝ ČAS:

Program je nabitý, ale volný čas bude. Můžete ho využít k procházkám po okolí - je to vážně oáza klidu. K dispozici máme finskou saunu, která se nachází přímo vedle apartmánu. V hale apartmánu je kulečník. Anebo si prostě jen můžete zalézt do postele s knihou odpočívat...

Z minulých akcí v Mračově:

CENA:

Cena se liší podle toho, jaký typ ubytování si zvolíte. Spát můžete ve dvoulůžkovém pokoji s koupelnou, dvoulůžkovém pokoji bez koupelny anebo v podkroví na širokém a pohodlném futonu. (Prosím při přihlašování uveďte, jaké ubytování preferujete, budeme se Vám snažit vyjít vstříc.) Cena zahrnuje ubytování a stravu na 2 noci/dny, využití sauny a celý jógový program.

Typy ubytování:

- dvoulůžkový pokoj s koupelnou (1 pokoj = 2 místa):  4600,-

- dvoulůžkový pokoj bez koupelny (1 pokoj = 2 místa): 4300,- Kč 

- futon v podkroví (3-4 místa):  4000,- Kč - obsazená 3 místa

PLATBA:

Cena je značně ovlivněna cenou ubytování a víme, že pro mnohé není zanedbatelná. Proto si můžete platbu rozdělit do 2 splátek.

1. Splátka: při přihlášení je nutné zaplatit zálohu ve výši 2000,- Kč. Tím je Vaše přihláška závazná a místo máte rezervované.
2. Doplatek celé částky do 20. 1. 2024.

Bankovní spojení pro platbu: 670100-2208500521/6210

Do textu napište účel platby a Vaše jméno, pokud platíte z jiného než vlastního účtu. Pro rychlou platbu můžete využít i QR kód: 

STORNO:

Vaši přihlášku můžete bezplatně stornovat do 31. 12. 2023. Poté je zaplacená záloha nevratná. 


DOTAZY PŘED PŘIHLÁŠENÍM?

Chcete se nás před přihlášením na něco zeptat? Napište nám na info@shalaplzen.cz nebo zavolejte: 730805420 (Andrea) nebo 720306622 (Petra).

Těšíme se na Vás!

"Někdy je vystoupení z rutiny přesně to, co potřebuješ.  Když na věci změníš pohled, věci na které se díváš, se začnou měnit..."

DÁRKOVÝ POUKAZ: 

Chcete pobyt darovat? Vytvoříme Vám dárkový poukaz na jméno. Ozvěte se nám!