Ranní vedená ashtanga

úterý a čtvrtek 6:30-7:30

Ashtanga jóga se tradičně praktikuje na tzv. mysore lekcích. To znamená, že sestavu ashtanga jógy praktikuje každý samostatně, ve svém tempu a tak, jak aktuálně zvládá. Učitel na těchto lekcích nepředcvičuje, lekci slovně nevede - pouze na začátku zazpívá úvodní mantru a pak se věnuje každému individuálně. Tomu, kdo potřebuje modifikaci, poradí, jak si pozici upravit, tak aby pro něj byla bezpečná. Toho, kdo již praktikuje sérii delší dobu, postupně učí nové, složitější pozice. Tak je možné, aby se na mysore lekcích sešli začátečníci i pokročilí a praktikovali společně. Úloha učitele je poradit, motivovat a posouvat Vás ve Vaší praxi dál.

Tenhle způsob praxe jógy je však pro většinu začínajících velmi neobvyklý a mysore lekcím se vyhýbají. Nejčastějším argumentem je - nepamatuji si sestavu, nevím, co mám cvičit.

Proto jsme zařadili do rozvrhu ranní lekce vedené ashtangy pro začátečníky, díky kterým byste si měli být schopni základní sestavu ashtangy zapamatovat. Získat jistotu pro to, abyste byli schopní postupně přejít k praxi mysore stylem. 

Lekce budou vedené jemně, s ohledem na brzkou hodinu a vzhledem k délce lekce bude sestava zkrácená. Mohou být zařazeny i dechové či očistné techniky, případně protažení před samotnou sestavou. Na závěr relaxace. 

Lekce můžete platit několika způsoby: 

- Pokud víte, že chcete chodit pravidelně, můžete si lekce si můžete předplatit jako kurz 10 lekcí za zvýhodněnou cenu 1800,- Kč. Platí pro 10 po sobě následujících týdnů bez nutnosti používání rezervačního systému. Pokud některou lekci zmeškáte, můžete si ji nahradit kterýkoli jiný den  (na vedené lekci či mysore). 

- Pokud se nechcete vázat předplacením kurzu, můžete si jednotlivé lekce rezervovat v rezervačním systému a platit kredity. 

- Nemáte-li účet v rezervačním systému, můžete přijít jednorázově a zaplatit na místě v hotovosti nebo převodem prostřednictvím QR kódu. 


Pro ukotvení se v jógové praxi vřele doporučujeme kombinaci vedených lekcí s lekcemi stylu mysore - ideálně 1x týdně. Mysore lekce jsou aktuálně ráno ve středu a pátek od 6:30 nebo v pátek večer od 18:00. 

Pokud jste naprostí jógoví začátečníci, doporučujeme Vám zvážit také účast na některém z kurzů ashtangy pro začátečníky (případně na jednodenním workshopu pro začátečníky) - viz AKCE.