1. sobotní masterclass s Petrou K. 

sobota 14. 1. v 17:00

Pojďme se jednou měsíčně sejít a společně pracovat na nějaké konkrétní dovednosti, jako jsou hluboké předklony, záklony, vinjásy, stoje na hlavě či na rukou, flexibilita v ramenou a kyčlích apod.

Zahřejeme se vinjása sestavou a poté si prostřednictvím specificky zacílených cvičení ukážeme, jak se příbližit ke konkrétnímu cíli, ať už je to stojka na rukou, most "ze shora" či hanumanásana.

Cílem těchto masterclass je ukázat vám cestu a vybavit vás správnou technikou "jak na to". Nabyté dovednosti můžete uplatnit jak ve své aštángové praxi, tak o ně obohatit jakýkoli jiný styl jógy. Masterclass jsou vhodné pro každého, kdo se už nějakou (i krátkou) dobu józe věnuje a chce se posouvat dál.

Cena jedné masterclass: 300 Kč

Program - zima/jaro 2023:

(Změna programu vyhrazena)

Motivační poznámka:

Sportovní vědci se shodují, že lidské tělo je designované, aby každý den vykonalo 6 základních lidských pohybů: tlačit, tahat, ohýbat se v pase, dřepovat, přenášet zátěž a základní cviky (výpady/chůze, rotace, "prkno" a další). Ale vzhledem k tomu, že máme k ruce čím dál víc zařízení, které vykonávají řadu činností za nás, a různé dopravní prostředky, které nás přepravují, musíme si tyto pohyby do života přidávat cíleně. A to ideálně každý den. Po celý život. Proto je důležité zvolit pohyb, sportovní disciplínu, která je dlouhodobě udržitelná. Jóga nebo tai-chi jsou skvělý příklad. Vím o poměrně dost lidech, kteří vykonávají jógu či tai-chi i po 90 letech věku, ale znám mnohem méně 90letých návštěvníků posilovny. Namasté!

Petra

PŘIHLÁŠENÍ: prosím přihlašujte se mi přímo na e-mail petra.kastnerova@gmail.com