Dylan Bernstein v Plzni

mysore a workshop 

Dylan Bernstein je velmi zkušeným a uznávaným učitelem ashtanga jógy, pranajámy a jógové filozofie. 

S Dylanem jsme se seznámily minulý rok v Ashtanga yoga Regensburg, kde učil mysore lekce a workshop věnovaný inverzním pozicím. Od podzimu 2023 s Dylanem studujeme tradiční jógové texty (Bhagavadgitu a Patanjaliho Yogasutry) v jeho online programu Further Mentorship.

Na své cestě po Evropě – mezi workshopy v Ashtanga yoga Regensburg v Německu a dvoutýdenní výukou mysore lekcí v Shala Prague se zastaví na víkend i v naší malé shale v Plzni, kde bude učit ranní mysore a dva odpolední workshopy. Bude nám velkou ctí přivítat ho u nás v Plzni!


Datum: sobota 14. 9. – neděle 15. 9. 2024


9:00 – 10:30 mysore

11:00 – 13:30 workshop

Témata workshopu:

  • Základní pilíře ashtanga jógy, tradice
  • Tapas a význam pravidelné praxe
  • Co je to trishtana a jak ji uplatnit v praxi
  • Vinjása – přechod mezi pozicemi
  • Pranajama a meditace

Přesné časy a témata workshopu jsou v jednání a budou upřesněny.

Workshopy budou tlumočeny do češtiny!

Pro koho je workshop určen:

Pro praktikanty ashtangy všech úrovní. Nezáleží na tom, jak dlouho již praktikujete ani jak pokročilá je vaše praxe. Je dobré, budete-li znát alespoň Pozdravy Slunci a možná pár základních pozic z první série. Pokud již praktikujete mysore stylem – i když třeba krátce, není třeba se bát. Pokud s ashtangou teprve plánujete začít, doporučujeme vám účast na víkendovém programu pro začátečníky – Úvod do ashtanga jógy

Dylan Bernstein

se poprvé setkal s jógou a meditací v roce 1988, kdy mu bylo 14 let. Praxe jógy a meditace mu pomohly překonat bouřlivé období dospívání a mladých let.

Ashtanga si Dylana našla na konci jeho prvního roku v Indii a od té doby ji praktikuje denně. V denní praxi jógy a meditaci nachází jistotu a uzemnění v prostředí neustálých změn.

Celoživotní zájem o východní filozofii a kulturu ho přivedly do Asie, kde má od roku 2001 svou domovskou základnu. Cestování po Asii i život ve Vietnamu, Indii, Bali a Hong Kongu pro něj byli velkou školou. Čas strávený prací a pobytem v klášterech ctihodného Thích Huyện Diệu se také ukázal jako nesmírně poučný.

Dylan studoval ashtangu v Mysore s Pattabhi Joisem, jeho dcerou Saraswati, jeho vnukem Sharathem Joisem a mnoha dalšími významnými učiteli ashtanga jógy. Jógu vyučoval na čtyřech kontinentech a nadále je ovlivňován mnoha dalšími učiteli a různými tradicemi. Největším zdrojem inspirace jsou pro něj však jeho studenti. Cítí velký vděk vůči všem svým učitelům, studentům i kolegům, kteří mu na jeho cestě pomáhají.

Dylan má magisterský titul v buddhistických studiích, v roce 2012 získal od KPJAYI (Krishna Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institut) oprávnění vyučovat ashtangu jógu, je také držitelem certifikace EYRT-500 od Yoga Alliance.

Jóga se pro Dylana nikdy neomezovala na ásany, přesto si cení zásadní role, kterou může fyzická praxe hrát při vnášení světla do celé bytosti. Fyzická praxe ashtangy, pránájáma a další praktiky jsou základem jeho učení.

Dylan je velmi lidský a otevřený různým přístupům. Ve své podstatě zůstává pluralistou a věří v mnoho druhů pravdy a mnoho způsobů realizace. V jeho lekcích je vždycky prostor pro smích a otevřenou diskuzi.

CENA: 

Celý víkend (mysore i WS oba dny): 3.300,- Kč / platba do 30. 6. , poté 3.800,- Kč

Jednotlivé dny (mysore i WS): 1.900,- Kč / platba do 30. 6., poté 2.400,- Kč.

Káva, čaj a malé občerstvení během workshopu v ceně. V případě volných míst bude možnost se zúčastnit pouze ranních mysore lekcí – ty budou vypsány těsně před akcí. 

Workshop lze (i částečně) platit kredity. Podmínkou je provedení platby v době platnosti kreditů. Chcete-li platit kredity, uveďte to do přihlašovacího formuláře. 

DODATEČNÁ SLEVA PRO PRAVIDELNÉ PRAKTIKANTY ASHTANGY V SHALE ! 

Chodíte k nám pravidelně na ranní mysore? Jste zapsáni v některém z kurzů ashtangy? Vážíme si toho a chceme Vás jako pravidelné praktikanty odměnit a podpořit v dalším rozvoji. A proto Vám v případě přihlášení na oba dny nabízíme dodatečnou slevu 250 Kč. 

Na dodatečnou slevu mají nárok všichni, kteří si platí měsíční paušál na ranní mysore anebo mají předplacený pondělní či úterní kurz ashtangy. O slevu si napište při přihlášení - stačí napsat do poznámky.


REZERVACE MÍSTA: 

Přihlašujte se pomocí přihlašovacího tlačítka nebo na info@shalaplzen.cz. Do přihlášení uveďte, zda máte zájem o celý víkend či pouze jednotlivé dny. Místo máte zajištěné po provedení platby. Pokud potřebujete platbu rozdělit na 2 části, sdělte nám to prosím do přihlášky.

Počet míst je omezen na 14 účastníků. 


PLATBA: 

Bankovní spojení pro platbu: 670100-2208500521/6210.  Pro platbu můžete využít i příslušný QR kód. 


STORNO: 

do 30. 6. vratka 100%

Po 30.6. - storno poplatek 50% 

Po 15.8. – platba je nevratná.

DOTAZY PŘED PŘIHLÁŠENÍM?

Chcete se nás před přihlášením na něco zeptat? Napište nám na info@shalaplzen.cz nebo zavolejte: 730805420 (Andrea) nebo 720306622 (Petra).

Těšíme se na Vás!