Popis lekcí / kurzů 

ASHTANGA MYSORE - Praxe ashtangy tradičním způsobem - tedy ve vlastním tempu, dle vlastních možností, pod dohledem učitele. Učitel lekci zahájí mantrou a pak se věnuje každému cvičícímu individuálně - nováčky postupně učí ashtangovou sestavu, pokročilým v pozicích asistuje, v případě potřeby vysvětluje a modifikuje. Pro většinu z počátku nezvyklý, časem preferovaný způsob praxe jógy. VELMI VHODNÉ I PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY.  Více o ashtanze a mysore stylu ZDE.        

ÚVOD DO ASHTANGY -  Cílem kurzu je vysvětlit účastníkům systém a pilíře ashtangy a naučit je několik základních pozic první série ashtanga jógy. Naučíme se správně dýchat a dotkneme se zlehka i jógové filozofie. Po absolvování kurzu budou mít účastníci základ, který na kterém budou moci stavět a rozvíjet další jógovou praxi. Po dobu trvání kurzu mají navíc jeho účastníci možnost zdarma docházet na ranní i večerní mysore lekce. 

VINJÁSA JÓGA -  Lekce vychází z ashtanga jógy a stejně jako u tradiční ashtangy je nejdůležitějším principem propojení dechu s pohybem. Na rozdíl od vedené ashtangové lekce však se nutně nemusí držet tradiční ashtangové sestavy. Je ve volnějším stylu - mohou být tedy zařazeny i jiné pozice, vynechány vinjásy (proskoky), některým pozicím se můžeme věnovat detailněji, lekce mohou být se zaměřením. Na konci lekce je vedená relaxace, případně pránajama.

JEMNÁ JÓGA/JIN JÓGA - Jemné protažení, uvolnění, delší jinové setrvání v pozicích. Velmi klidná a pomalá lekce vhodná i pro úplné začátečníky. Pomalu a postupně protahuje fascie, zvyšuje rozsah kloubů a vazů a a pomůže uvolnit zatuhlá místa v těle. Více o jin józe ZDE.

IYENGAR JÓGAIyengar Yoga je klasický a tradiční styl jógy nazývaný podle svého zakladatele mistra B.K.S. Iyengara , následovníka učení Patanjaliho. Styl se liší od ostatních, především komerčních stylů jógy, důrazem na detail a precizním provedení asán. Více na www.jogavplzni.cz.


HATHA JÓGA - Hathajóga je tradiční styl jógy, který propojuje dech s výdrží v jednotlivých pozicích. Hatha také doslova znamená síla. Praktikovaní hathajógy s hledá rovnováhu mezi tělem, myslí a duchem. 

Detailní popis jednotlivých stylů najdete ZDE.