3x čtvrteční masterclass s Petrou K. 


Čtvrtek 22. 6. v 18:30 - Zdravá chodidla

Čtvrtek 29. 6. v 18:30 - Střed těla

Čtvrtek 6.7. v 18:30    - Zdravá ramena


Přihlašovat se můžete i na jednotlivé lekce. Přihlašování na petra.kastnerova@gmail.com nebo přes rezervační systém Shaly.

Cena: 600,- Kč všechny 3 lekce / 250,- Kč jednotlivá lekce

Lekce proběhne při počtu 5 přihlášených. 

     

22. 6. Masterclass – Kořeny ásan: jóga pro zdravá chodidla

Věděli jste, že špičky prstů na nohou fungují podobně jako hmyzí tykadla? Pomáhají balancovat tělo, usnadňují orientaci a navigaci v prostoru. Ať už stojíme, sedíme nebo balancujeme hlavou dolů. Ale jak nám přibývají roky, prsty zatuhnou jako dřevěné kolíky. A s nimi někdy i celá chodidla. Přesto se chodidla v indické tradici považují za základy chrámu těla. A každý praktikant jógy čelí stejné výzvě, které na počátku každého díla čelí každý architekt – vybudovat pevné základy. Chodidla se svými 26 kůstkami podporují celou strukturu těla a nachází se zde počátek mnoha meridiánů. Abnormality či slabiny v kotníkách a chodidlech se projevují ve zkrouceních a nerovnováhách výše. A proto je tak důležité rozumět dynamice chodidla. Přijďte se (znovu) naučit, jak správně stát, jak aktivovat ásany vsedě a jak získat větší jistotu v ásanách hlavou dolů skrze vlastní chodidla.

29. 6. Masterclass – Střed těla: jak ho používat v ásanách

Ve středu těla se nachází i střed našeho bytí, odtud čerpáme energii, odtud by měl vycházet náš každý pohyb. Přijďte si procítit svaly středu těla, seznámit se s nimi a naučit se je (opět) aktivně používat. Vědomým zapojením svalů středu těla můžete získat zcela nový náhled na již dávno známé ásany a lépe je procítit, získat větší jistotu a posunout se dál ve fyzickém i emociálním prožití vaší jógové praxe. 

6. 7. Masterclass – Jóga pro zdravá ramena a jak s nimi pracovat v józe 

Ramenní kloub je neuvěřitelný. Je to kloub s největším rozsahem a ovládá ho celá řada svalů. Přesto často naším sedavým a různými stroji asistovaným životem zatuhne a ztratí hodně ze svého potenciálu. A také může začít bolet. Problémům s rameny se ale často nevyhnou ani různí sportovci nebo sami jogíni (včetně mě). Na této masterclass bych s vámi ráda sdílela, co vše jsem se o ramenech naučila, jak jsem si rameno jógou uzdravila, a podělila se s vámi o různé techniky, jak ramena posilovat a otvírat. A jak je správně a aktivně používat ve své jógové praxi.

Přihlášky a dotazy na petra.kastnerova@gmail.com

Těším se na Vás!

Petra

 (yoga_by_krottka – Instagram)