Jógové víkendy v Mračově

s Andreou Brabcovou

1. 11. - 3. 11. 2024 

29. 11. - 1. 12. 2024

Jógové pobyty v Mračově začínají být tradicí - jezdíme tam už přes dva roky několikrát ročně. 

Mračov je kouzelné místo v Jižních Čechách, nedaleko Blatné, hodinku od Plzně. Místo s duší. Místo, kde nic není a přitom je tam vše. Luxus uprostřed ničeho. Užíváme si zde samotu, klid, krásnou přírodu, intenzivní jógovou praxi, milou malou společnost stejně naladěných lidí a v neposlední řadě skvělé domácí jídlo  :-) Většina z Vás si toto místo zamiluje  - tak jako já.

Pobyty v Mračově jsou opravdu komorní - bývá nás celkem maximálně 10. To zajistí přátelskou, téměř rodinnou atmosféru bez tvorby skupinek, jak to často na podobných akcích bývá. Pokud nemáte s kým jet, nemusíte se bát, že si budete připadat sami. Většinu času trávíme společně - na druhou stranu je ale vždy možnost najít si ústraní, pokud to zrovna budete potřebovat. 

K dispozici máme mít luxusní, 184 m2 velký apartmán se dvěma dvoulůžkovými pokoji a podkrovím pro 3-4 osoby. V apartmánu jsou 3 krásné, prostorné koupelny, plně vybavená kuchyň a v přízemí velká světlá hala, ve které budeme cvičit, jíst a společně trávit čas. 

Na sklonku roku 2024 máme v Mračově rezervované na dva víkendy (pátek-neděle):

1.-3.11.2024 - Ashtanga jako terapie (těla i duše)

Tento víkend bude hodně ashtangový. Nemusíte se ale vůbec bát. Vy, co mě znáte, víte, že mám velmi mírný a laskavý přístup a nikdy nikoho do ničeho netlačím. Pokud vše půjde podle plánu, budu za sebou mít čerstvě učitelský tréning ashtangové terapie s Manju Joisem a s velikou radostí Vám předám vše, co se naučím. Budeme praktikovat, vysvětlovat si, povídat si o ashtanze, jógové filozofii všeobecně; o tom, jak dostat jógovou praxi do běžného života, k čemu nám to všechno je a jak se o sebe starat, abychom se ve svém těle cítili dobře. Budeme se věnovat i pránájámě a meditaci. Vítáni jsou všichni - ti, co již ashtangu praktikují, i ti, co se teprve chystají začít. 

29.11.-1.12.2024 - Adventní jógový víkend (s vánočním tvořením)

Minulý rok jsme si užili první adventní víkend v Mračově s jógou a vánočním tvořením. Za mě to byla fakt krásná akce. Vloni i se spoustou sněhu. V tento víkend už se naladíme na předvánoční čas - jógová praxe bude jemnější a klidnější, méně dynamická (ale přesto intenzivní). Čeká nás jemná vinjása spojená s klidnou jin jógou, zpívání manter, meditace, pránájáma. A taky aromaterapie a tvorba adventních věnců či kalendářů. 

Do přihlášovacího formuláře uveďte datum víkendu!

PŘIBLIŽNÝ PROGRAM (BUDE UPŘESNĚN):

V pátek odpoledne příjezd, ca. v 17:30 cvičení, v případě zájmu sauna,  večeře a volný večer.

Sobota ráno začínáme jógou - podle dohody účastníků ca. v 8:00, po cvičení pozdní a vydatná snídaně. Poté volno (většinou společný výlet nebo tvoření). Odpoledne opět lekce jógy, pro zájemce sauna, večeře a volná zábava.

Neděle ráno jóga, snídaně, odjezd (většinou kolem 12 hodiny).

Snažím se, aby bylo na víkendu od všeho trochu. Takže některé lekce jógy jsou dynamické a více silové, některé naopak protahující a uvolňující. Záleží také na tématickém zaměření víkendu. Budeme provádět pránájámu (práci s dechem), relaxovat, možná bude zařazena vedená meditace. Vše je dobrovolné a pokud se něčeho nebudete chtít účastnit, je to v pořádku. 

Volný čas můžeme využít k procházkám po okolí - je to vážně oáza klidu. Nebo vyrazit třeba do Blatné, Strakonic nebo Písku.  Využít můžeme i finskou saunu, která se nachází přímo vedle apartmánu. V hale apartmánu je kulečník. 

MÍSTO POBYTU: koukněte sami…  www.farmamracov.cz

STRAVA: vydatná domácí strava - budeme mít s sebou kuchařku nebo kuchaře, za jejichž kvalitu ručím. Pozdní snídaně je formou pestrého brunche, odpoledne je vždy připravena polévka nebo něco sladkého ke kávě a hlavním jídlem dne je večeře. Opravdu se nemusíte bát, že budete mít hlad. Pokud máte nějaká dietetická omezení, naši kuchaři si s tím určitě poradí. Kromě rozcvičeného těla budete mít plná břicha a možná si přivezete domů i nějakou inspiraci :-)

CENA: se liší podle toho, jaký typ ubytování si zvolíte. (Prosím při přihlašování uveďte, jaké ubytování preferujete. Budu se snažit vyjít Vám vstříc). Cena zahrnuje ubytování, stravu, využití sauny a program. 

Typy ubytování: 

  • dvoulůžkový pokoj s vlastní koupelnou: 4800,- Kč / osobu (1 pokoj = 2 místa)
  • dvoulůžkový pokoj se sdílenou koupelnou: 4400,- Kč / osobu (1 pokoj = 2 místa)
  • futon v podkroví apartmánu, sdílená koupelna: 4000,- Kč / osobu (3-4 místa) 


Po přihlášení Vám zašlu potvrzení přihlášky, pak prosím o zaplacení zálohy. Záloha při přihlášení je 50% z ceny. Doplatek na účet před konáním akce nebo v hotovosti na místě. Číslo účtu pro platbu: 670100-2208500521/6210

Přihlášky: zasílejte přes níže uvedený formulář nebo e-mail: info@shalaplzen.cz

Storno podmínky: při zrušení pobytu 30 dní před jeho konáním se vrací celá zaplacená částka. Později činí storno poplatek 50% plné ceny (tedy výše zálohy). Svoje místo však můžete přenechat náhradníkovi. 

V případě, že bude akce zrušena z mojí strany, bude Vám vrácena celá zaplacená částka. 

Pár inspiračních fotek místa:

Z minulých víkendů: