Vinjása jóga

Jógine, nepraktikuj ásany bez vinjásy.
Yoga Korunta

Vinjása

znamená propojení pohybu s dechem. Vinjása jóga spojuje jednotlivé pozice s hlubokými nádechy v plynulou flow. 

Termín "vinjása" známe z ashtanga jógy, kdy přecházíme z jedné pozice do druhé pomocí nádechu a výdechu. U vinjása jógy je to podobné. Pozicemi plyneme na vlně dechu, v jednotlivých pozicích pak několik nádechů a výdechů setrváme. 

Na rozdíl od ashtangy si však budeme více hrát. Vinjása jóga je takový ashtangový freestyle. Stejně jako u ashtangy si užijete pozdravy slunci, pozice ve stoje, v sedě, předklony, záklony i balance. Pozice však mohou být poskládány jakkoli za sebou, tak, aby na sebe plynule navazovaly. Každá lekce tak může být trochu jiná. Může být zaměřená na posílení středu těla, otevření kyčlí nebo získání rovnováhy. Můžeme cvičit Pozdrav měsíci či jinou sequenci.

A protože vy, co mě znáte, víte, že jsem "srdcem ashtangista" - mohou být některé lekce čistě ashtangové ;-)

Na začátku lekce si zpravidla zazpíváme úvodní mantru, naladíme se na dech a praxi a po ásánové praxi Vás čeká vedená relaxace, možná i joga nidra(tzv. jógový spánek - vedená, hluboká relaxace), která mě poslední dobou hodně baví. Zařadit můžeme pránájámu (dechové techniky) a krátkou, vedenou meditaci...

Prostě - budeme hodně dýchat, cvičit, odpočívat - tak abychom se po lekci cítili dobře - možná trochu zpocení, ale spokojení. (Aroma oleje a koshi zvonky na konci taky budou. A občas možná i nějaké čtení 😉).

Lekce budou trvat mezi 75-90 minutami - podle toho, jak se bude lekce vyvíjet. Podle zkušenosti se nechci omezovat 75 minutami na úkor závěrečné relaxace, ale ani se zavazovat k hodině a půl. Prostě to necháme plynout...) 


Lekce není určena pro úplné jógové začátečníky. Ale pokud jste zvyklí na pravidelný pohyb, i když jiný, než je jóga, zvládnete to. Nikoho k ničemu nenutím, nikdo s nikým nesoutěží, každý praktikuje tak, jak může - a když nemůže, tak si chvilku odpočine. 

Pokud jste naprostý jógový začátečník a s jógou chcete začít, doporučuji Vám svůj pondělní kurz pro začátečníky. Případně úterní jin jógu od 17:00 nebo středeční od 9:00 hodin. 

Kdy: čtvrtek 18:30

Primárně obsazuji jako kurz. Pokud si předplatíte celý kurz 12 lekcí, máte výhodnější cenu. Já ráda pracuju s uzavřenou skupinou a i pro Vás je fajn, když víte, s kým se na lekci potkáte.  Začínat budeme 14.9., lekce nebude 28.9. (státní svátek) a 26.10. (podzimní prázdniny). Vychází to na 12 lekcí (poslední 14.12.), Cena za kurz 12 lekcí / 2400,- Kč.

Kurz je plně obsazen. Případná volná místa v jednotlivých lekcích si můžete rezervovat přes rezervační systém.

Pokud se kurz neobsadí nebo se případně uvolní z důvodu omluvy místo,  bude možné si lekci rezervovat v rezervačním systému a platit kredity. Cena jednotlivé lekce: 250 kreditů. 

Platba kurzu: 670100-2208500521/6210

Omluvy a náhrady lekcí:

Předplacením kurzu máte levnější kurzovné, místo automaticky zajištěné a nemusíte používat rezervační systém. 

V případě, že se nebudete moci lekce zúčastnit, můžete si zmeškanou lekci nahradit v jiném mém kurzu/lekci. 

Má to ale svoje pravidla:

  • omluvu z lekce mi pošlete nejpozději 24 hodin předem, abych mohla Vaše místo nabídnout k jedorázovým rezervacím v rezervačním systému. Omlouvejte se mi mailem, sms nebo přes Whatsapp na 730805420. 
  • zmeškanou lekci si nahradíte v době trvání kurzu.

Náhrady lekcí: kurzovné za včas omluvenou lekci Vám bude připsáno na Váš účet v rezervačním systému ve formě kreditů s platností do konce kurzu. Můžete je pak použít k rezervaci jiné mojí lekce. Náhradu si se mnou můžete dohodnout i na info@shalaplzen.cz nebo na výše uvedeném telefonním čísle.