Vinjása s Petrou

čtvrtek 18:30

Vinjása znamená propojení pohybu s dechem. Vinjása jóga spojuje jednotlivé pozice s hlubokými nádechy v plynulou flow. 

11. 1. - 28. 3. 2024 (12x 90minut)

Pohybovat se v souladu s dechem, protáhnout a posílit tělo, vytvořit si čas pro sebe, vyzkoušet si nové pozice a tranzice mezi nimi a lépe porozumět svému tělu - právě takový bude náš společný čtvrteční kurz Vinjása s Petrou.

Každý měsíc se budeme věnovat jednomu tématu - podíváme se na něj skrze různé jógové drily, v klasické vinjása flow i na ashtangou inspirované lekci. Každý tak dostane lekci podle své chuti i příležitost vyzkoušet si něco nového. Každou lekci zahájíme krátkou meditací, nastavíme si vlastní záměr pro následující jógovou praxi a poté pomalu vplujeme do vinjásy. Na mých lekcích je vždy čas na otázky a miniworkshopování, kdy si pozici vysvětlíme a vyzkoušíme.

Vinjása jóga je právě tak náročná, jakou si ji uděláte! Každou pozici i tranzici, ke kterým vám často nabídnu různé alternativy, si vždy můžete přizpůsobit svým potřebám nebo rovnou vynechat. Nezapomeňte, že na své podložce o všem rozhodujete vy!

Program kurzu:

(drobné změny v programu jsou možné)

Leden

- principy a prohloubení předklonů,

- posílení středu těla,

- práce s dechem,

- vrcholové pozice: kurmasana

- téma z filosofie jógy: saucha - čistota

Únor

- protažení a uvolnění kyčlí

- zkruty v józe

- vrcholové pozice: marichyasana, poloviční lotus (a jeho alternativy)

- téma z filosofie jógy: santosa - spokojenost

Březen

- záklony - jejich principy a jak na ně bezpečně

- vrcholové pozice: ushstrasana (velbloud), dhanurasana (luk), udhva dhanurasana (kolo), Natarajasana (tanečník)

- téma z filosofie jógy: svadhyaya - sebestudium


Vlastní zkušenost mě naučila, že lidské tělo potřebuje výzvy, aby si zachovalo svou pružnost a sílu. Během svých lektorských kurzů jsem nasbírala řada znalostí, které neuvěřitelně prohloubily moji praxi, aniž bych o to záměrně usilovala. Každý pokrok byl překvapením a zároveň ve mě vzbudil zvědavost, co vše je ještě možné. Pokračovala jsem tudíž v hledání a objevování dalších přístupů k flexibilitě a síle na podložce, ale i mimo ni. Nyní mi má jógová praxe slouží nejen k "údržbě mé fyzické schránky", ale také k osobní pohodě a vyrovnanosti v tom našem krásném bláznivém světě.

Moc mě těší, že se nyní mohu o své znalosti podělit s vámi.

Cena kurzu: 2 500 Kč

Kontakt: petra.kastnerova@gmail.com / WhatsApp 720 306 622

Neváhejte se na cokoliv zeptat!