Jana Týmlová

Jógu aktivně praktikuji od roku 1993 a od roku 2003 pracuji jako lektor jógy v Plzni. Vyučuji Iyengar jógu. V lekcích se zaměřuji především na terapeutické účinky ásán.

Mé licence a vzdělání:

  1. FTVS UK cvičitel jógy (2003, org. Český svaz jógy)
  2. certifikát Iyengar jógy (R I M Yoga Institute 2014)
  3. certifikát Jóga v rehabilitaci (2017,org. Mgr. Ježková)


Iyengar Yoga je klasický a tradiční styl jógy nazývaný podle svého zakladatele mistra B.K.S. Iyengara , následovníka učení Patanjaliho. Styl se liší od ostatních, především komerčních stylů jógy, důrazem na detail a precizním provedení asán. Přirozená logika výuky, založená na skládání pozic do sekvencí, umožňuje správné a fyziologické nastavení kloubů, návaznou svalovou akci a podporuje pokrok v získávání síly, pružnosti a koncentrace.

Co můžete očekávat na otevřené lekci? V logické návaznosti, se srozumitelným a jasným vedením protáhnete celou páteř, uvolníte klouby a detoxikujete plíce . Při cvičení používáme různé pomůcky jako cihly, destičky, pásky atd. , které vám pomohou dosáhnout dokonalé protažení v ásánách. Lekce jsou vhodné pro všechny zájemce. O případném zdravotním omezení, těhotenství , mne ,prosím informujte před lekcí.

Lekce v Shale: středa 18:30-20.00, čtvrtek 15:00-16:30, 16:45-18:15

kontakt, přihlášení na lekce: www.jogavplzni.cz