Rozvrh od září 2022

31.07.2022

Milí příznivci jógy!

Posíláme Vám prázdninový pozdrav a doufáme, že léta a všemu, co k němu patří, užíváte plnými doušky!!! 

Ačkoli máme ještě měsíc prázdnin před sebou a v Shale platí letní rozvrh, je už třeba myslet na září - protože jak víme, září je takový malý Nový rok - je plné nových začátků... 

Rozvrh v Shale od září je hotový. Budeme začínat 12.9. - v týdnu od 5.9.-11.9. budou probíhat ukázkové lekce zdarma pro nové zájemce. Moc změn v časech a složení lekcí nebude - lekce budou probíhat tak, jak jste byli zvyklí. Jedinou změnou v rozvrhu je pouze nová lekce Gravid jógy ve středu s Janou. Čtvrteční vinjása od 18:30 není nová lekce - jen změnila název z vedené ashtangy na vinjásu. Důvod je prostý - už delší dobu lekce nevedu jako klasickou ashtangovou sérii, ale upravuju ji složení skupiny - tzn. vynechávám některé vinjásy, pozice, některé pozice modifikuji atd. Název ashtanga je poněkud zavazující - a protože systém ashtangy velmi respektuji, nepovažuji za vhodné tento název dále používat. Nicméně lekce bude stále z ashtangy vycházet, ashtanga je skvělá - takže budeme zpívat mantry, dýchat dechem ujjayi - jen třeba občas zařadíme i jiné pozice, než jste zvyklí :-) Vedená ahtanga - jak jste si všimli z rozvrhu zmizela. Po dlouhém přemýšlení jsme se s Lenkou rozhodly, že budeme ashtangu vyučovat už jenom mysore stylem, který tuto (podle našeho názoru mimořádnou) metodu činí dostupnou naprosto pro všechny - začátečníky, lidi se zdravotním omezením, po úrazech... Vedené lekce ashtangy jsou určeny pro ty, kteří ashtangu praktikují pravidelně - ať už v Shale nebo doma - nejsou určeny pro začátečníky. A protože jsme obě naprosto přesvědčené, že právě mysore styl je pro začátečníky nejlepší (ať už proto, že se učíte pomalu a postupně s ohledem na stav Vašeho těla, či proto, že se učíte disciplíně, vytrvalosti a samostatnosti), budou vedené lekce zařazovány do rozvrhu spíše vyjímečně - třeba jako mimořádné lekce v pátek večer nebo v sobotu se Satsangem (povídáním u čaje). 

Hlavní změna bude od září spočívat v přechodu některých otevřených lekcí na kurzy. Důvodů je opět několik - ať už je to administrativní a finanční úspora spojená s používáním rezervačního systému, možnost pracovat s uzavřenou skupinou či pro Vás možnost plánování času. Lekce budou tedy probíhat v těchto modelech:

Uzavřené kurzy - jsou kurzy, kde na sebe jednotlivé lekce navazují. Platíte celý kurz a místo v kurzu máte automaticky rezervované. 

Kurzy 12/3 - je kompromis mezi uzavřenými kurzy a otevřenými lekcemi. 12 míst bude obsazeno formou kurzu - předplatíte si všechny vypsané lekce a místo je Vaše, nic už si rezervovat nemusíte. 2 lekce v kurzu si můžete nahradit po dohodě s lektorem v jiný den. 3 místa budou určena pro rezervace z rezervačního systému - protože víme, že někteří z Vás se opravdu nemůžou zavázat k několikaměsíčnímu kurzu (třeba kvůli tomu, že pracujete na služby). 

Otevřené lekce jsou beze změny. Koupíte si permanentku a rezervujete si místo v lekci přes rezervační systém. 

CENY - minimální změny. Ceny kurzů jsou pevně dané. Ceny otevřených lekcí a permanentek se prakticky nemění - permanentka na 5 lekcí stojí stále 900,- Kč, na 10 lekcí nově stojí 1700 Kč (místo 1650,- Kč), permanentku na 20 lekcí za 3000 jsme zrušili - místo toho si můžete předplatit kurz, čímž se dostanete na stejnou cenu za lekci. Vy co chodíte na mysore si můžete koupit měsíční nebo 3měsíční paušál. 

Přechod z kreditního systému na kurzy je trošku komplikovaný, ale možný. Pokud máte na svém účtu v rezervačním systému nevyčerpané platné kredity, víte, že je do konce léta nevyčerpáte na otevřených lekcích a máte zájem o kurz od září, můžete je využít k částečné úhradě kurzu. Všem, kterým během července/srpna expiruje platnost permanentek, jsem prodloužila kredity do 31.8. Pokud chcete použít kredity nebo jejich část na úhradu kurzu od září, kontaktujte mě na shala@gmail.com. Nějak to vymyslíme. Pokud chcete kurz a zároveň občas zajít na otevřené lekce, prostě si na svém účtu v RS nechejte nějaké peníze, ať můžete provádět rezervace. 

Pravidla pro používání rezervačního systému najdete ZDE

Snad jsem obsáhla vše. Mějte se krásně, užívejte si sluníčka a tepla a pokud se neuvidíme během srpna, budeme se na Vás těšit od září...

Namaste

Andrea, Lenka, Jana