Petra Kastnerová

Pohyb a neuvěřitelné možnosti lidského těla mě fascinují, co si pamatuji. Od malička jsem se věnovala lezení, lyžování a dalším outdoorovým sportům. Když jsem ale před lety vyrazila z Česka na roční výlet za hranice, který se protáhl na 12leté cestování po světě, zabalila jsem si do batohu jen svou nezralou jógu.

Moje jógová mini praxe mi na cestách pomáhala, ale brzy jsem potřebovala víc. Začala jsem v duchu volat učitele. Jednoho dne mi tak do cesty vstoupil jogín, který mě seznámil s Ashtanga-vinjása jógou.

To bylo asi před šesti lety, a ačkoliv jsem několikrát svou pravidelnou samopraxi přerušila, k Ashtanga józe jsem se neustále vracela. Jejím praktikováním jsem získala větší sílu i pružnost, ale také rostla moje touha po poznání. Odkud jóga přišla? Jak na tělo působí? A na mysl? Kam mě až může dovézt? Co je v cíli jógové cesty? Jakmile jsem vyslovila otázky, začaly přicházet odpovědi. Od učitelů, které jsem potkala nebo na které jsem "náhodou" narazila online.

Tito učitelé opravili chyby v mé asánové praxi a ukázali mi, kam směřovat dál. Za jejich rady a vedení jsem byla neuvěřitelně vděčná, proto jsem na začátku roku 2022 absolvovala kurz YTT200 s fantastickou lektorkou Cathy Madeo. Získané znalosti nadále rozvíjím a chci je předávat dál.

Cítím neuvěřitelnou vděčnost, že dnes mohu sdílet svou jógu s dalšími, a pomáhat jim tak ke zdravějšímu, silnějšímu a odolnějšímu tělu a klidnější, vyrovnanější mysli. Obojího je v dnešní době víc než zapotřebí.