"Sometimes, a break from your routine is the very thing you need.  If you change the way you look at things, the things you look at change..."

Ashtangový víkend  MRAČOV

pátek 28. 9. - neděle 1. 10. 2023

Retreat znamená "útočiště" nebo také "ústraní", místo a čas, kde máme alespoň na chvíli možnost vystoupit ze zaběhnutých životních schémat a můžeme se plně věnovat sami sobě, studiu, odpočinku, utřídit si myšlenky a často se podívat na věci z jiného úhlu... 

Jógový retreat je prostor k rozvoji stávající jógové praxe, budování jógové komunity, získání nových poznatků a dovedností, sdílení zkušeností... Je to ale také ideální příležitost, jak s jógou začít. Zvlášť začátečníci potřebují spoustu informací a modifikací a na běžných lekcích nebývá na obojí dostatek času.  


Přijměte naše srdečné pozvání na místo, které je k úniku do ústraní téměř dokonalé...

Farma Mračov je doslova "Místo s duší. Místo, kde nic není, ale najdete tam vše". Tento slogan má farma na svých webových stránkách a naprosto tohle místo vystihuje. Najdete tu na jedné straně téměř absolutní samotu a klid, v okolí jen lesy a louky, pasoucí se ovce a koně - a na druhé straně komfort, styl a vše, co potřebujete nebo chcete, abyste se cítili pohodlně a svůj drahocenný volný čas si prostě užili. A to všechno zhruba hodinu cesty od Plzně.

Pobyty v Mračově jsou opravdu komorní - bývá nás celkem maximálně 10. To zajistí přátelskou, téměř rodinnou atmosféru bez tvorby skupinek, jak to často na podobných akcích bývá. Pokud nemáte s kým jet, nemusíte se bát, že si budete připadat sami. Většinu času trávíme společně - na druhou stranu je ale vždy možnost najít si ústraní, pokud to zrovna budete potřebovat.

K dispozici máme mít luxusní, 184 m2 velký apartmán se dvěma dvoulůžkovými pokoji a podkrovím pro 3-4 osoby. V apartmánu jsou 3 krásné, prostorné koupelny, plně vybavená kuchyň a v přízemí velká světlá hala, ve které budeme cvičit, jíst a společně trávit čas.

PROGRAM:

Čeká nás dynamická i jemná fyzická praxe, pránájáma (dechové techniky), krije (očistné techniky), něco z jógové filozofie, meditace a hluboká vedená relaxace. Program bude přizpůsobený jak pro začátečníky, tak pro ty, co již ashtangu praktikují. Účastníků je maximálně 8 a jsme na Vás 2, takže máme možnost se Vám věnovat opravdu intenzivně. 

Ráno vždy začínáme ásánovou praxí - většinou formou mysore.  V dopoledním programu bude zařazena jógová filozofie. Odpoledne se budeme věnovat podrobněji technikám pozic a doplňkovým cvičením a technikám, které Vám ve Vaší ashtangové praxi pomohou. Můžeme se věnovat problematickým ásanám, nacvičovat stojky, můžeme zabrousit i do druhé série ashtangy. Večery zasvětíme pránájámě, meditaci a sdílení. Během dne bude prostor pro individuální konzultace.

Podrobný program upřesníme a upravíme podle složení skupiny. Počítejte však s tím, že jóga v jakékoli svojí formě Vás bude provázet celým dnem po celou dobu pobytu...

LEKTORKY:

Jako na jarním ashtangovém retreatu na Vás budeme dvě - Andrea s Petrou. Každá jsme jiná, máme jiné tělo a jiné schopnosti. Spojuje nás však láska k józe a všem jejím aspektům a dohromady tvoříme tým, který se vzájemně skvěle doplňuje a podporuje. Obě se józe a ashtanze věnujeme již několik let a inspiraci čerpáme od různých učitelů (Petra Visser, Manju Jois, Denisa Sengerová, Adam Keen, Gregor Maehle...).

STRAVA:

Vydatná domácí plná penze - budeme mít s sebou kuchařku nebo kuchaře, jejichž kvalita je prověřena z předchozích akcí. Pozdní snídaně je formou pestrého brunche, odpoledne je vždy připravena polévka nebo něco sladkého ke kávě a hlavním jídlem dne je večeře. Opravdu se nemusíte bát, že budete mít hlad. Pokud máte nějaká dietetická omezení, naši kuchaři si s tím určitě poradí. Kromě rozcvičeného těla budete mít plná břicha a možná si přivezete domů i nějakou inspiraci :-)

RELAXACE A VOLNÝ ČAS:

Volný čas můžete využít k procházkám po okolí - je to vážně oáza klidu. Nebo vyrazit třeba do Blatné, Strakonic nebo Písku. Můžete si přivézt kolo a prozkoumat okolí na kole. V okolních rybnících je spousta možností ke koupání. K dispozici máme finskou saunu, která se nachází přímo vedle apartmánu. V hale apartmánu je kulečník. Anebo si prostě jen můžete sednout s knihou do zahrady a odpočívat...

CENA:

Cena se liší podle toho, jaký typ ubytování si zvolíte. Spát můžete ve dvoulůžkovém pokoji s koupelnou, dvoulůžkovém pokoji bez koupelny anebo v podkroví na širokém a pohodlném futonu. (Prosím při přihlašování uveďte, jaké ubytování preferujete, budeme se Vám snažit vyjít vstříc.) Cena zahrnuje ubytování a stravu na 3 noci/dny, využití sauny a celý jógový program.

EARLY BIRD: Při závazném přihlášení a zaplacení zálohy do 10. 8. sleva 250,- Kč + 250 kreditů na Váš účet v Shale (případně 1 mysore lekce v Shale zdarma, pokud nemáte v Shale účet).

Typy ubytování:

- dvoulůžkový pokoj s koupelnou (1 pokoj = 2 místa): 66ˇ00,- Kč (6350,- Kč do 10. 8.)

- dvoulůžkový pokoj bez koupelny (1 pokoj = 2 místa): 6300,- Kč (6050,- do 10.8.)

- futon v podkroví (3-4 místa): 6000,- Kč (5750,- do 10. 8.)

PLATBA:

Cena retreatu je značně ovlivněna cenou ubytování a víme, že pro mnohé není zanedbatelná. Proto si můžete platbu rozdělit do 3 splátek.

1. Splátka: při přihlášení je nutné zaplatit zálohu ve výši 2000,- Kč. Tím je Vaše přihláška závazná a místo máte rezervované.
2. splátka: 2000,- Kč do 31.8. 2023
3. Doplatek - na místě v hotovosti nebo převodem na účet.

Bankovní spojení pro platbu: 670100-2208500521/6210

Do textu napište účel platby (záloha retreat...) a Vaše jméno, pokud platíte z jiného než vlastního účtu. Pro rychlou platbu můžete využít i QR kód: 

STORNO:

Vaši přihlášku můžete bezplatně stornovat do 15.8. Poté je zaplacená záloha nevratná. 


DOTAZY PŘED PŘIHLÁŠENÍM?

Chcete se nás před přihlášením na něco zeptat? Napište nám na info@shalaplzen.cz nebo zavolejte: 730805420 (Andrea) nebo 720306622 (Petra).

Těšíme se na Vás!

"Někdy je vystoupení z rutiny přesně to, co potřebuješ.  Když na věci změníš pohled, věci na které se díváš, se začnou měnit..."