Jóga pro těhotné

Těhotenství je jedinečným obdobím v živote ženy. Pro některé z nás je to období plné radosti, lásky a vděčnosti. Pro jiné toto období může také přinášet bolest, diskomfort, nebo psychickou nepohodu. Ať už je tomu tak jako tak...každá z nás stojí za to! Věnujme samy sobě čas, protože nikdy na to nebyla lepší doba než právě TEĎ.

Jóga vede člověka k sobě samému, pomáhá lépe pochopit vlastní tělo, stav svých emocí a také pomáhá propojit s vlastní duší. A co teprve když jsou tam ty duše dvě...

Různé techniky jógy, včetně meditace, dechových cvičení a ásánové praxe posilují naše tělo, mysl, i celou osobnost. Na lekcích si ulevíme od bolesti a ponoříme se do přítomnosti, což nám pomůže se výborně zrelaxovat a naladit na miminko. Zároveň odejdeme posílené, v lepší kondici.

Jóga je úžasný nástroj k budování vnitřního klidu, který se nastávajícím maminkám určitě bude hodit. Popracujeme s dechem, naučíme se ho vnímat, prohlubovat a vědomě vést, co může být nebývalou výhodou u porodu samotného.

Na jógových lekcích budeme brát v potaz, v jakém trimestru se maminka nachází. Budeme při pozicích zohledňovat předešlé zkušenosti a aktuální možnosti maminek, proto je vždy možné vybrat si z více variací pozice. Nejlepším vodítkem nám bude vnitřní pocit, na který se pomocí jógy napojíme a budeme z něj čerpat moudrost.

Nejvhodnější čas na začátek cvičení je po prvních 12 týdnech těhotenství, je to ale možné i dříve. Záleží na jednotlivci, jeho kondici a dalších faktorech. V případě potřeby se na mně obraťte kvůli konzultaci.

Do kurzu je možné kdykoli přistoupit.

LEKTOR: Marta Hajdu

Přihlášky rovnou u lektorky na: marta.k.hajdu@gmail.com