Pravidelné lekce a kurzy od 1. 9. 2021

Popis lekcí / kurzů

Ashtanga vedená - začátečníci - vedená lekce ashtangy v jemnějším a zkráceném provedení pro začátečníky a ty, co dlouho necvičili. Méně vinjás, delší setrvání v pozicích, víc vysvětlování a modifikací. Pondělí 17:00 - Andrea Brabcová. Otevřené lekce - přihlašování přes rezervační systém.

Ashtanga vedená - pokročilí - vedená polovina první série ashtangy (po navasanu). Dynamická lekce pro mírně pokročilé - nevhodné pro úplné začátečníky. Čtvrtek 18:30, sobota 8:30 (1x měsíčně) - Andrea Brabcová. Otevřené lekce - přihlašování přes rezervační systém.

Ashtanga pro začátečníky - kurz 10 lekcí. Kurz ashtangy pro začátečníky je určen pro všechny, kteří se chtějí józe věnovat pravidelně a učinit z ní součást svého života. Věk ani předchozí zkušenosti s jógou nehrají roli. Cílem kurzu je naučit účastníky sestavu poloviny první série a připravit je na samostatnou praxi - ať už doma či na tradičních mysore lekcích. Znalost návaznosti pozic včetně jejich možných modifikací jim současně usnadní účast na vedených lekcích ashtangy. Pátek 16:30-18:00 (začínáme 1.10.2021). Cena kurzu 1800,- Kč. Lektor - Andrea Brabcová.

Ashtanga mysore - tradiční praxe ashtangy ve vlastním tempu, bez slovního vedení lektora. Lektor asistuje a individuálně vysvětluje/modifikuje. Délka a náročnost praxe záleží na pokročilosti a momentálním fyzickém/zdravotním stavu praktikanta. Vhodné pro začátečníky i pokročilé. Úterý 18:30, sobota 8:30 - Andrea Brabcová

Ranní samostatná praxe - samostatná ashtangová (či jiná) praxe bez vedení a asistencí. Vhodné pro všechny, kteří  již mají vlastní jógovou praxi (nebo s ní chtějí začít), chtějí praktikovat jógu pravidelně a využít k tomu prostor a energii místa. Délka a intenzita praxe záleží pouze na Vás. Volný začátek a konec - kdykoli od 6:30 do 8:00 (pokud potřebujete začít dříve, studio je otevřeno již od 6:15). Na lekci je třeba se hlásit - přes rezervační systém nebo mailem na info@shalaplzen.cz. Začátečníci si mohou zapůjčit listy s různě dlouhými sestavami první série ashtangy. 


Vinjása jóga - Vinyasa jóga se vyvinula z Ashtanga vinyasa jógy. Jde o takovou "asthangu ve volném stylu". Nejdůležitějším principem je propojení dechu s pohybem, nejedná se však o neměnnou sestavu ásan, tak jako u Ashtangy. Je tedy třeba věnovat více pozornosti lektorovi. Lekce jsou dynamické, součástí každé lekce je chvilka na dechové techniky a relaxaci. Pondělí 18:30 - Lenka Vaňačová. Otevřené lekce - přihlašování přes rezervační systém.

Vinyasa flow in English - Vinyasa Flow classes are focused on connection between body movement and breath. You'll be guided through both stretchy and strengthening asanas with attention to body awareness. Classes are open to all levels. Use the reservation system or just come. Tuesday 17:00 - Petra Nedvedova.

Jin jóga - jemné protažení a delší Jinové setrvání v pozicích. Uvolnění, protažení, zklidnění. Velmi klidná lekce vhodná i pro úplné začátečníky. Pomalu a postupně protahuje fascie, zvyšuje rozsah kloubů a vazů a a pomůže uvolnit zatuhlá místa v těle. Vhodné i pro naprosté začátečníky. Otevřené lekce - středa 17:15, neděle 18:30, přihlašování přes rezervační systém. Andrea Brabcová


Iyengar jóga - klasický a tradiční styl jógy. Důraz klade na detail a precizní provedení asán. Na lekci protáhnete celou páteř, uvolníte klouby a detoxikujete plíce. Lekce jsou vhodné pro všechny zájemce. Středa 18:30-20.00, čtvrtek 15:00-16:30, 16:45-18:15, Jana Týmlová. Otevřené lekce, přihlašování přes web lektorky https://jogavplzni.cz/lekce-jogy/rozvrh-kurzu/. Cena lekce 90 min - 200,- Kč. 

Odpolední hatha jóga - Hatha znamená v sanskrtu moc, sílu a úsilí, jejíž cílem je očista těla i ducha. Jivamukti je holistické pojetí jógy, kdy integruje všechny její aspekty a soustředí se na to nejdůležitější. Odpoutat se od hmotného světa a směřovat energii k božské podstatě. Lekce kombinuje hatha jógu s Jivamukti přístupem - čekají Vás asány, meditace, pranájámy a relaxační techniky, které vám pomohou se na chvíli zastavit v každodenním shonu, detoxikovat tělo a harmonizovat mysl. Středa 16:00-17:00, přihlašování přes rezervační systém. Eva Schiffer

Detailní popis jednotlivých stylů najdete ZDE.