Únorové novinky ze Shaly

02.02.2023

Milí příznivci jógy,

doufáme, že se Vám v novém roce daří dobře. U nás v Shale se rozběhly nové kurzy, máme za sebou víkendový kurz Aštangy pro začátečníky a taky první ze série sobotních speciálních tematických lekcí - zaměřenou na předklony. A máme toho v plánu mnohem víc... Rozvrh stále doplňujeme a připravujeme nové akce. Podrobnosti najdete na webu Yoga Shala Plzeň.

Níže pár informací o tom, co nás v Shale čeká během příštích týdnů.

Aštanga - mysore - nová lekce v pondělí odpoledne

Od příštího týdne přidáváme do rozvrhu ještě jednu odpolední mysore lekci, a to v pondělí od 16:00-18:00. Na mysore tak můžete zajít 3 týdně ráno a 2x týdně odpoledne. Kromě toho budou výjimečně vypsané i víkendové mysore lekce - cca. 2krát do měsíce. O jejich konání se dozvíte vždy na FB a IG a budou vypsány v rezervačním systému Shaly.

Na mysore lekce může přijít kdokoli, i úplný jógový začátečník (pro toho je tento styl jógové praxe obzvlášť vhodný). Praxe mysore stylem nás učí samostatnosti, vytrvalosti a sebekázni. V jógové terminologii se tomu říká TAPAS. "Tap" znamená "hořet", jde tedy vlastně o zahoření, zápal, který nás popohání k vytčenému cíli. Tapas koncentruje energii, vytváří nadšení, zvyšuje sílu, odolnost a sebevědomí. V józe tapas potřebujeme, abychom si udrželi pravidelnou ásánovou praxi. V životě ho potřebujeme k tomu, abychom překonávali každodenní překážky a udrželi si disciplínu vůči všem těm povinnostem ke světu i sami k sobě. A pokud se naučíme Tapas na podložce, snáze ho nalezneme a udržíme si ho i v běžném životě. Skutečný život se neodehrává na jógové podložce, ale mimo ni.

Intro do druhé série aštangy aneb Intermediate pro všechny

Pro ty, co se již aštanze nějakou dobu věnují, připravila Petra od 25. 2. 5týdenní kurz, který nazvala Intermediate pro všechny. V aštanze často panuje názor, že abychom mohli začít praktikovat druhou sérii, musíme plně zvládnout sérii první. Petra se vás pokusí přesvědčit, že druhá série tu první doplňuje a každý si ji může přizpůsobit podle svých potřeb, stejně jako tu první. Více o kurzu se dozvíte ZDE.

Nedělní jin jóga v únoru

V únoru budou dvě nedělní jin jógy - obě s Martou Hajdu - a to v neděli 5. 2. a 26. 2. Jin jóga je skvělé zakončení týdne - nenáročná lekce, při níž si odpočinete a zároveň se příjemně protáhnete. Přijďte to zkusit.Lekce je otevřená, přihlašovat se můžete přímo lektorce nebo přes rezervační systém.

Sobotní masterclass vol. 2 - otevírání kyčlí

V sobotu 4. 3. se koná druhá speciální lekce s Petrou Kastnerovou - tentokrát zaměřená na otevírání kyčlí. Podtitul: "Co jsme dokázali jako děti". Více ZDE

Aštangový retreat Mračov - květen

Na březnovém jógovém víkendu v Mračově 31.3. -2.4. je poslední volné místo.V květnu ale plánujeme v Mračově aštangový retreat. Čekají váš 3 intenzivní dny, během kterých se budeme věnovat nejen ásánové praxi, ale i věcem, na které na běžných lekcích není čas. Prostě 3 dny jógy od rána do večera uprostřed krásné přírody. Více informací ZDE.

Mějte krásné dny a my se na Vás budeme v Shale těšit!